לקח לי יותר מ-3 שנים של לימוד יוגה לילדים להבין שהמודל העסקי שבו משתמשים כל כך הרבה מורים ליוגה שגוי לגמרי, פוגע בעסק שלי וביתרונות שהתלמידים הקטנים שלי מקבלים. וכן, יש אחרת והרבה יותר טובה.

בשנת 2009 עזבתי את העבודה שלי בהייטק והפכתי למורה ליוגה. התחלתי ללמד ילדים יוגה בגנים ובבתי ספר יסודיים וגם פתחתי 2 קבוצות בסטודיו הביתי הקטן שלי.

לא היה לי ניסיון בניהול עסק בכלל וסטודיו יוגה בפרט, אז בדקתי מה עושים מורי יוגה לילדים אחרים והלכתי על אותו מודל עסקי. זה היה מודל עסקי מאוד פשוט: יש מחיר לשיעור אחד. ההורה יכול לשלם עבור השיעור כשהילד מגיע או לקנות כרטיסיה של 4-5 שיעורים או כרטיס חודשי ולקבל הנחה.

ככה עבדתי במשך יותר מ-3 שנים, וזה היה נורא! חלק מהילדים השתתפו באופן קבוע אבל הרוב לא. הייתי צריך לבדוק כל הזמן מי שילם על מה ומי לא. נאלצתי להיות במצב הלא נעים וכל הזמן לרוץ אחרי הורים שישלמו עבור החוג. אבל הבעיה האמיתית התחילה כשהתחלתי ללמד יוגה אווירית לילדים. ברגע שהתחלתי ללמד FLYoga Kids שתי הקבוצות החצי ריקות שלי גדלו מהר מאוד ל-4 קבוצות, אחר כך ל-6 ולאחר מכן ל-10 קבוצות שבועיות מלאות בילדים. זה הפך להיות אסון!

היו לי מאה ילדים שהשתתפו בשיעורים שלי. חלקם שילמו עבור השיעור, אחרים לחודש, ולא ידעתי כמה ילדים ישתתפו בשיעור של היום. לא ידעתי אם אפשר להזמין או ילדים לקבוצה כי לא הייתי בטוחה כמה יגיעו. ניסיתי לנהל את זה באקסל, אבל המצב היה בלתי אפשרי לניהול. מצד אחד, הייתי בעננים שבשיעורים שלי שהשתתפו מאה ילדים, אבל מצד שני, זה היה נורא מתסכל.

באותו זמן, הבן שלי רועי התחיל לשחק כדורסל. רשמתי אותו לקבוצה המקומי במתנ"ס והתבקשתי לשלם עבור כל השנה בתשלומים חודשיים. לא הייתה אופציה לבוא מידי פעם לאימון או השתתפות או תשלום חודשיים. או שאתה מצטרף לקבוצה לכל השנה, או שלא.

פתאום קלטתי – אני יכול לעשות בדיוק את אותו דבר בשיעורי יוגה בסטודיו שלי. למה הורים לא רושמים את ילדיהם לשיעורי יוגה לילדים כל השנה? ברור לכולם שביוגה, בדיוק כמו בכדורגל או כל פעילות גופנית אחרת, אפשר לראות את התוצאות רק אם מתמידים במשך תקופה רצינית.

אז למה כולם ממשיכים להציע שאפשרות לבוא לשיעורים מידי פעם או רושמים לחודש ואין שום התחייבות לתקופה של שנה?

אולי בגלל שמורי יוגה אחרים עושים את זה, כולם מסתכלים אחד על השנייה וממשיכים לעשות אותו דבר. או אולי זה בא מתוך חוסר ביטחון עצמי או פחדים. אני לא יודע, אבל החלטתי לנסות את המודל העסקי הזה – אפשר להירשם לשיעוריFLYoga Kids  לשנה שלמה בלבד. אין אפשרות לשיעורים חד פעמיים (חוץ משיעור ניסיון ראשון), אין אפשרות להירשם לחודש או לשלם כל חודש בנפרד.

בהתחלה זו לא הייתה משימה פשוטה. ההורים שהיו רגילים לא להתחייב לשיעורי היוגה לא אהבו את הרעיון. אבל עם הזמן הבנתי מה להגיד ואיך לשנות את דעתם. עכשיו כל הילדים רשומים לשיעורים לשנה שלמה בלבד. כמובן, חלק מההורים עדיין שואלים אם הם יכולים להירשם לחודש או לשלם כל חודש בנפרד. התשובה שלי היא תמיד "לא". יש לי תהליך עם הסבר למה אין אפשרות לרישום חלקי או חודשי. את התהליך הזה אני מלמדת גם כחלק מהקורס שלי להכשרת מדריכי FLYoga Kids הוא ועובד בצורה מצוין גם אצלך בוגרות הקורס בכל המגזרים.

העבודה שלי כמורה ליוגה לילדים הפכה להיות כל כך כיפית. אני לא מתעסק יותר בשיווק, תשלומים ונוכחות. אני פשוט נהנה ללמד ילדים לעוף.

אז אם אתם עדיין מלמדים שיעורי חד פעמיים או רושמים ילדים לחודש, אני מזמין אתכם לשאול את עצמכם ולחשוב למה אתם עדיין עושים את זה? בכל מקרה, אני מזמין אותכם לנסות לשנות את המודל העסקי שלך ל"הרשמה לחוג שנתי בלבד". אני מבטיחה שהחיים שלך כמור/ה ליוגה יהיו הרבה יותר ומהנים.

אם את/ה רוצה לשמוע עוד על תהליך ההרשמה שלי לחוג שנתי בלבד, שמטפל בכל ההתנגדויות של ההורים, שלח לי הודעה או תגיב "כן".