יוגה אווירית היא סוג אימון מהנה ומרתק לילדים בנוסף ליתרונות שכבר דנו, בעוד שיוגה מסורתית נתפסת לעתים קרובות כמשעממת או לא מעניינת. לילדים הפעילים באופן טבעי ומעריכים דברים חדשים, יוגה אווירית משלבת את היתרונות של יוגה קונבנציונלית עם הריגוש והחידוש של תנועה באוויר.

יוגה אווירית (FLYoga), הוא סגנון יוגה המשלב אסאנות של יוגה עם תנועות אקרובטיות מסוימות. אנשים מכל הגילאים, כולל ילדים, מתעניינים יותר ויותר ביוגה אווירית. יוגה אווירית היא פעילות נהדרת לילדים בגלל שיש לה הרבה יתרונות להתפתחות הפיזית והנפשית ובגלל שזה פשוט כיף לתרגל. בפוסט זה נדבר על היתרונות של יוגה אווירית לילדים.

  1. יוגה אווירית משפרת את הגמישות והחוזק הפיזיים. אימון גוף מלא כמו יוגה אווירית יכול לעזור לילדים לשפר כוח פיזי וגמישות. הם יכולים לנוע בחופשיות ולקבל תמיכה מהערסל, מה שיכול לעזור בפיתוח השרירים ובטווחי התנועה שלהם. ילדים שמתרגלים יוגה אווירית באופן עקבי ישפרו כוח, גמישות וזריזות.
  2. יוגה אווירית מגבירה את ההערכה והביטחון העצמיים. בנוסף, יוגה אווירית עוזרת להגביר את ההערכה העצמית והביטחון העצמי של הילדים. ילדים חייבים להשתמש בכוח ובאיזון שלהם כדי לעשות את התנוחות כשהם תלויים באוויר. על ידי שימוש בערסל, ילדים יכולים לעשות תרגילים מתקדמים שהם מעולם לא חשבו שהם יכולים לעשות (למשל סלטה אחורה), וההצלחה הזו היא מחזקת ביטחון עצמי, במיוחד עבור אלה עם בטחון עצמי נמוך.
  3. יוגה אווירית מעודדת קשב וריכוז. ניתן לשפר את הקשב והריכוז של ילדים על ידי יוגה אווירית, בגלל הצורך לשים לב לתנועה כשהם תלויים באוויר. הרבה מאוד ילדים עם בעיות קשב וריכוז רואים שיפור גדול מאוד ביכולות הריכוז. ראיתי הרבה ילדים עם בעיות קשב וריכוז הופכים להיות סופר מרוכזים בשיעורי יוגה אווירית.
  4. יוגה אווירית עוזרת בהקלה על חרדות ומתח. במסגרת שיעורי היוגה האווירית, אנו מתרגלים הרפיה וגם לומדים להתגבר על הפחד. ילדים שמתרגלים הרפיה עם דמיון מודרך כשהם שוכבים עטופים בערסל, גם בחיי היומיום ידעו להירגע ולהרפות. ילדים שמצליחים לעשות תרגיל שפחדו ממנו לומדים להתגבר על הפחד.
  5. יוגה אווירית משפרת קואורדינציה ושיווי משקל. ילדים שעושים יוגה אווירית חייבים להפעיל את שרירי הליבה שלהם כדי להיות בשיווי משקל ויציבים. כשילד תלוי באוויר ואמור לעשות תרגילים, להבין איפה הרגליים והידיים. התרגול הלא סטנדרטי הזה משפר מאוד קואורדינציה. האיזון והקואורדינציה שלהם ישתפרו גם בחייהם.
  6. יוגה אווירית משפרת את היצירתיות. על ידי אילוץ ילדים לחשוב בצורה יצירתית ולהמציא תרגילים ורצפים חדשים, יוגה אווירית יכולה לסייע בפיתוח יצירתיות שלהם. ילדים שמתרגלים בעקביות יוגה אווירית יצירתיים יותר ובעלי יכולת ההמצאה יותר.
  7. יוגה אווירית מלמדת לחקור. יוגה אווירית, סוג של כושר יצירתי ומשעשע, מעודדת ילדים להיות שובבים ולהנות ולחקור תנועה. ילדים יכולים לעצב את התנוחות והתנועות שלהם, שיכולות לעורר יצירתיות ודמיון. בעזרת הערסל, ילדים יכולים לשחק ולחקור בסביבה חדשה ומרגשת.
פליי יוגה לילדים

קןרס מדריכי יוגה אווירית FLYoga Kids

8. מעודד שינה טובה. על ידי עידוד הרפיה והורדת רמות הלחץ, יוגה אווירית יכולה לעזור לילדים לישון טוב יותר. תרגול יוגה אווירי קבוע בקרב ילדים יכול לעזור להם לישון טוב יותר בלילה, מה שיכול לשפר את הבריאות והרווחה הכללית שלהם.

9. יוגה אווירית זה כיף. יוגה אווירית היא סוג אימון מהנה ומרתק לילדים בנוסף ליתרונות שכבר דנו, בעוד שיוגה מסורתית נתפסת לעתים קרובות כמשעממת או לא מעניינת. לילדים הפעילים באופן טבעי ומעריכים דברים חדשים, יוגה אווירית משלבת את היתרונות של יוגה קונבנציונלית עם הריגוש והחידוש של תנועה באוויר. ילדים יכולים להתנדנד, להתהפך ולעוף בערסל תוך כדי יוגה אווירית, שיכולה להשרות בהם תחושת הרפתקה ושובבות. כשהם מצפים לנסות רצפים ותנוחות חדשות בכיתה, זה עוזר לשמור על עניין של הילדים ומוטיבציה להמשיך להתאמן. לעומת זאת, יוגה קונבנציונלית נחשבת לפעמים כחוזרת על עצמה ובקצב איטי, מה שיכול להפוך אותה לפחות מעניינת לילדים עם בעיות קשב וריכוז.

ליוגה אווירית יש השפעות חיוביות על הגוף, הנפש והרגשות וכל זה תוך כדי מעוף וכיף, שמגבירים את ההתלהבות והמעורבות של הילדים בפעילות גופנית. ילדים יכולים ליהנות ולהרוויח מהחוויה הייחודית של יוגה אווירית, ללא קשר אם הם אקרובטיים ואתלטיים באופן טבעי או פחות אקרובטיים.

לסיכום, יוגה אווירית מציעה לילדים מגוון יתרונות, כמו התחזקות והגמישות הפיזיים, העלאת ההערכה העצמית והביטחון העצמי, הפחתת רמות הלחץ והחרדה, שיווי משקל וקואורדינציה טובים יותר ושיפור קשב וריכוז. והכי חשוב – יוגה אווירית היא פעילות מהנה שכל הילדים אוהבים. ילדים שמתרגלים יוגה אווירית באופן עקבי יכולים להתקדם פיזית, קוגניטיבית ורגשית. תנו לילדים שלכם לנסות יוגה אווירית אם אתה מחפש פעילות כיפית שגם תעזור בגדילה ובהתפתחות של ילדך.

פליי יוגה לילדים

קןרס מדריכי יוגה אווירית FLYoga Kids