שמי לנה שור ואני בעלת סטודיו שבלולנה בכרכור ומטפלת ביוגה תרפיה & FlYoga.Lena

את דרכי ביוגה התחלתי לפני למעלה מ-20 שנים בעת עבודתי בהי-טק. עבודה בלחץ, שעות רבות בישיבה מול מחשב הביאו אותי לחיפוש אחר פעילות שתאפשר לי להתחזק, לשפר גמישות, לשפר יציבה ובעיקר להשיג שלווה ושקט פנימי. מאז, אני הולכת בדרך יוגה באימונים, קורסים, סדנאות וספרים.

בשנת 2009, למרות שהייתי כבר מנהלת פרויקטים בהי-טק, החלטתי לפרוש כדי להשקיע את מלוא זמני בלהעמיק את הידע שלי ביוגה ועל מנת שאוכל לתרום ממנו גם לאחרים. אני מאמינה, שבחיינו, המתנהלים במרוץ האינסופי בין הבית, הילדים והעבודה, הכרחי לתפוס שעה של יוגה המביא איתה הרגשת הרמוניה פנימית והתחזקות הגוף.

עכשיו אני מדריכה מוסמכת ליוגה, בוגרת מכון וינגייט, מורה ליוגה לילדים, בוגרת מרכז שיבננדה, בוגרת הכשרות של ד”ר גיל זולברג בתחום יוגה תרפיה ועוד אינספור הדרכות והכשרות ללימודי יוגה, יוגה באוויר, טיפולי יוגה תרפיה והעברת יוגה לילדים. בשנת 2011 פתחתי סטודיו שבלולנה שבו אני מעבירה שיעורי של יוגה תרפיה, חוגי יוגה באוויר לילדים (FlYoga Kids) ולנערות (FlYoga Teens) וכן, כן… גם FlYoga למבוגרים.

FlYoga

לפני מספר שנים מצאתי את האביזר המדהים ערסל. פיתחתי תוכנת ייחודית שנתית FlYoga שבה שילבתי את כל ידע שלי ביוגה תרפיה ויוגה לילדים. התוכנית של FlYoga המשלבת בין תרגילי יוגה המפעילים והמאזנים את הגוף לבין תרגילים בערסל ההופכים את הפעילות לכיף שלא נגמר! בנוסף לתרגילי יוגה שאנו מבצעים על המזרן ובאוויר אני שמה דגש על היציבה הנכונה האחראית לבעיות שכיחות כמו כאבי גב, עורף, ברכיים וליקויי יציבה שונים.

FlYoga Kids

יוגה באוויר זוהי פעילות המשלבת תנועה, תרגילי יוגה, נשימה, מודעות, דמיון מודרך, קל, מגע וכל זה תוך כדי לימוד חוויתי בעזרת שימוש בדימויים מן הטבע, צלילי מוזיקה ומשחקים. הפעילות מועברת בשילוב ערסל, בתוך הערסל ומחוץ לו. ילדים לומדים להמריא ולהרפות, לעשות מתיחות ותנוחות הפוכות, להתחזק, לזרום אבל בעיקר ליהנות.

הילדים מגיל קטן מקבלים את הכלים והרגלים של יוגה תרפיה כמו בניית יציבה נכונה ושמירה על גב בריא יחד עם תחושה של איזון ושלווה.

בנוסף לחוגים אני גם מעבירה סדנאות ייחודיות של יוגה באוויר להורים וילדים שמשלבות פעילות ייחודית רק שניהם, הורה וילד – תרפיה דרך היוגה כששניהם מרחפים באוויר.

יוגה תרפיה

לא התלמיד יתאים עצמו ליוגה, אלא יש להתאים את היוגה לתלמיד ולפי צרכיו”. (מאסטר דסיקשר)

גישה בה אני דוגלת אומרת שיש להתאים את היוגה לצרכיו של האדם האינדיבידואלי, לפי גילו, מקום מגוריו, מקצועו, מזג האוויר, יכולתו ומגבלותיו. האימון בשיטת הויניאסה נעשה בתיאום תנועה ונשימה, היינו, אורך התנועה כאורך הנשימה. בצורה כזו המחשבה מרוכזת בגוף ובנשימה, כתוצאה מכך נוצר חיבור בין הגוף, הנשימה והמחשבה או הגוף, הרוח והנפש, המביא אתו הרגשת הרמוניה פנימית.