בפוסט הזה אני אסביר למה כל כך הרבה מורים יוגה לא מקבלים את התשלום המגיע להם. החדשות הטובות הן שאפשר בקלות לעשות שינוי קטן בגישה שיעזור לך למלא את השיעורים שלך בעוד מלא לקוחות.

אתמול התקשרה אלי אחת הבוגרות של קורס המדריכים שלנו וסיפרה שלעתים קרובות אנשים מתקשרים אליה כדי לקבל פרטים על שיעורי FLYoga Kids שלה, אבל ברגע שהם שומעים את המחיר הם לא נרשמים. "מה אני יכולה לעשות? האם כדאי להוריד את המחיר?" היא שאלה. שאלתי אותה אם היא מציעה שיעור ניסיון בחינם. היא אמרה "כן, אבל הרבה אנשים עדיין לא מגיעים". כששמעתי את זה אמרתי לה שאני בטוח שהבעיה היא לא המחיר. אם אני מציע לך שיעור חינם ובכל זאת, את לא מוכנה לבוא ולנסות? אז הבעיה היא לא המחיר.

לפני כמה שנים באחת מקבוצות היוגה לילדים בפייסבוק מישהי ביקשה עצה. המורה תיארה את המצב בו היא מתקשה למלא את הקבוצות שלה ולכן ניסתה להוזיל כמה פעמים את מחיר של השיעורים, אבל עדיין זה לא עוזר. עכשיו, התשלום שהיא מקבלת עבור השיעור בקושי מכסה את דמי השכירות. היא ביקשה עצות משאר המורים. הייתי בהלם, אבל רובם ממליצים לה להוריד שוב את המחירים וחלק אפילו המליצו למצוא סטודיו זול יותר ולהוריד את המחירים.

לכן, לנה ואני החלטנו שהמודול שנקרא יוגה וכסף חייב להיות חלק מהותי בקורס המורים של FLYoga Kids  במודול זה אני מסביר איך לתמחר את השיעורים שלך ולמה קל יותר למלא שיעורי יוגה שהמחיר שלהם גבוה, במקום שיעורים זולים. כן, קראתם נכון – קל יותר למלא שיעורים יקרים. אבל זה נושא לפוסט אחר.

בפוסט הזה אני רוצה להסביר למה חלק מהמורים מקבלים תשלום שהם מבקשים בעוד שאחרים נאבקים ללא קשר לכמה נמוך הם מורידים את המחירים שלהם.

הסיבה המעשית מאוד והקלה ביותר לתיקון היא – אנשים לא משלמים על שיעורי יוגה ולא על שום דבר אחר שהם קונים. אלא אנשים משלמים על הערך שהם מקבלים משיעורי יוגה שלכם

למה אני מתכוון בערך שהם מקבלים?

בדרך כלל כשמישהו מתקשר לקבל פרטים על השיעורים שלך, אחת השאלות הראשונות תהיה "כמה עולה השיעור?". ברגע שאנחנו שומעים את השאלה הזו, אנחנו כמורים מאמינים שזהו המידע החשוב ביותר עבור הלקוח, ולכן ממהרים לזרוק את המספר – 50, 60 או 70 ₪ עבור השיעור שלך.

ואז הלקוח שואל את עצמו "בסדר, אבל למה אני צריך לשלם לך 50 ₪ ? מה הילד שלי יקבל?"

פליי יוגה לילדים

קןרס מדריכי יוגה אווירית FLYoga Kids

האמת היא שאנשים פשוט לא יודעים מה לשאול. הם חושבים לעצמם אבל רק לעתים רחוקות מישהו ישאל "מהם היתרונות של שיעור יוגה לילדים?" או "מה הילד יקבל מהשתתפות בשיעורים שלך?". אבל זה מה שבאמת חשוב לכל אמא.

לכן, כשמישהו מתקשר אלינו לקבל פרטים על שיעורי FLYoga Kids של לנה ושואל את המחיר, אנחנו לא ממהר לענות, אלא מתחיל לספר על הערך ועל היתרונות שהילד יקבל.

למשל זה יכול להיות משהו כמו – בשיעור FLYoga Kids ילדים מתרגלים יוגה כדי להיות חזקים יותר וגמישים יותר. השיעורים הם שילוב של פעילות גופנית עם מיינדפולנס. אנחנו לומדים איך לנשום נכון ולשלוט ברגשות שלנו, איך להתגבר על הפחדים שלנו וגבולות שאנחנו מטילים על עצמנו, איך לאהוב את עצמנו. כל שיעור מסתיים בתרגילי הרפיה ותרגילי דמיון מודרך בערסל והילדים לומדים כיצד להירגע לפני המבחנים… וכו'.

תחשבו – איזו אמא לא רוצה שהילד שלה יוכל לשלוט ברגשות שלו, להתחזק, ללמוד איך להתגבר על הפחדים ולהירגע לפני המבחן?

אין מצב שכל אמא שמתקשרת ושומעת את הערך העצום שהילד שלה יקבל לא תרצה לפחות לנסות שיעור הניסיון בחינם בלי קשר למחיר של השיעורים הבאים.

אני לא מציע לכם לטעון משהו שאתם לא באמת עושים. אבל אם אתם מסוגלים לספק את הערך שאתם מציעים כמו שתוכנית FLYoga Kids עושה ואתם באמת לוקחים זמן להסביר את הערך שאתם נותנים, אז ההורים ישלמו לכם כל מה שתבקשו.

אני מזמין אותך לנסות את הגישה הזאת ולהסביר באמת את הערך של השיעורים שלכם ללקוחות פוטנציאליים לפני שאתה ממהר לזרוק את המחירים.

אשמח לשמוע את המחשבות והניסיון שלך בתגובות למטה.

פליי יוגה לילדים

קןרס מדריכי יוגה אווירית FLYoga Kids