יוגה תרפיה
אל תלחם בגופך כאילו גופך עושה לך עוול!!!! טפל בגוף באהבה ובהבנה ליכולתו ומגבלותיו!

בעולם המלא והעמוס שלנו, היוגה מאפשרת התכנסות פנימה, השקטה של הרעשים שבחוץ (ובפנים) וחיבור אל הלב. דרך תרגול של תנוחות (אסאנות), תרגילי נשימה (פרניאמה), ומדיטציה.
היוגה תראפיה היא שילוב בין הידע העתיק של יוגה לבין המדע המערבי המתקדם, הכולל אנטומיה, פיזיולוגיה ומבוסס על מחקרים רפואיים רבים. יוגה תראפיה בא לעזור בפתרון בעיות פיזיולוגיות שנוצרות כתוצאה מחיים מערביים, כגון ישיבה מרובה מול מחשב, וגם בבעיות מולדות. ביוגה תרפיה מבצעים תרגול ספציפי ואישי למתרגל, שבנוי לפי הצרכים הפיזיים והרגשיים שלו- במטרה להביא איזון לחייו בכל הרמות.
התרגול נעשה בשילוב של תנועה ונשימה מתוך התבוננות, ריכוז והשקטת התודעה ומבוסס על למידת צרכיו של כל תלמיד ותלמיד.

הנושאים העיקריים שהיוגה תראפיה מטפלת בהם:

• חיזוק והגמשת הגוף
• זרימת דם תקינה- שעוזרת בחילוף חומרים ושמירה על משקל תקין
• טיפול בכאבי גב ובעיות מפרקים
• טיפול בבעיות בדרכי הנשימה
• שינוי דפוסים והרגלים מטרידים ושחרור מחסימות נפשיות
• העצמת הפנימיות, החיוניות ,הביטחון העצמי ועוד…

יוגה תרפיה משלבת כלים ממסורת היוגה עם ידע מתחומי הרפואה והטיפול המערביים כדי לאפשר תהליכי ריפוי בדרך ממוקדת ומדויקת יותר. יוגה תרפיה מתבססת על הבנה מעמיקה של הפילוסופיה והפסיכולוגיה של היוגה ולהיטיב עם הנפש. היא מתמקדת בהבנה מעמיקה של אנטומיה ותנועה כדי להיטיב עם הגוף. היא יכולה להשתמש בצלילים, בדמיון מודרך וביוגה נידרה, בתזונה, מגע ועוד. תחומי ההתמקדות השונים מאפשרים לתת מענה למגוון רחב של בעיות גופניות, נפשיות והתפתחותיות.
בשנים האחרונות היוגה תרפיה צוברת תאוצה בעולם בזכות המחקרים המדעיים רבים המוכיחים את יכולות הריפוי הטמונות ביוגה בכלל וביוגה תרפיה בפרט. מטפל באמצעות יוגה תרפיה הוא מתרגל ומורה ליוגה שעבר הכשרות בעלות אוריינטציה טיפולית בתחומים שונים כאנטומיה, פיזיולוגיה, קינסיולגיה, הכלה רגשית, דמיון מודרך, טכניקות מגע ועוד.

תרגול נעשה במסגרת של אימון אישי בליווי שיחה ,הכוונה, ובניית אימון יומי למתרגל, או בקבוצות תוך שימת לב לכל תלמיד ותלמיד.

לתיאום שיעור ניסיון אנא צרו קשר 054-7779017