תמונות יפות של ילדים מתרגלים יוגה

אם את מורה יוגה לילדים או אם את רק חושבת לקחת קורס מורי יוגה לילדים, זה בטח כי את אוהבת ילדים, את אוהבת יוגה ורוצה עבודה עם משמעות, בה תוכלי להשפיע לטובה על חייהם של ילדים באמצעות תרגילי יוגה ומיינדפולנס.

בהרבה מקרים את השראה להתחיל את המסע הזה מקבלים מתמונות מקסימות של ילדים מתרגלים יוגה, יושבים בשקט ושלווה במדיטציה (כמו בתמונה למעלה), ומתוך אמונה בערכים של יוגה וביכולתו של תרגול יוגה להעשיר את חיי הילדים. כל מורה במהלך הקורס רואה את עצמה מלמדת את המהות ואת הערכים החשובים של יוגה, מסבירה לילדים את החשיבות של הנשימה שלהם ואיך הם יכולים בקלות לנהל את רגשות שלהם בעזרת תרגילי מודעות. בטח דמיינת שאת מלמד שיעורים מלאים בילדים ומצליחה לגעת בהרבה נשמות קטנות ולהעביר את אהבתך ליוגה.

ואז ברגע שאת מתחילה לנסות לארגן קבוצות וללמד או לפנות לתלמידים פוטנציאליים, פתאום את רואה סדקים קטנים בתמונה היפה שבנית – איפה כל התלמידים? את מנסה להעביר שיעורים מרגשים וכיפיים שיגרמו לתלמידים שלך לרצות לחזור שוב, אבל זה לא קורה. די מהר רוב מורי יוגה לילדים מבינים שאין כל כך הרבה ילדים שמתלהבים משיעור יוגה מסורתיים ולמען האמת רוב הילדים לא כל כך מתחברים ליוגה בכלל.

המציאות המאכזבת

ברוב המקרים שיעורי יוגה לילדים מבוססים על הסיפור בשילוב תנוחות יוגה. הילדים מקשיבים לסיפור ומחקים את בעלי החיים והדמויות של הסיפור באמצעות תנוחות. השיעורים הללו יכולים להתאים לילדים קטנים בגילאי 3-6, והמורה ליוגה צריכה להיות מספרת סיפורים ושחקנית מעולה. עדיין, בגלל גילם הצעיר, קשה לילדים להיות בריכוז למשך שיעור שלם ולמרות הסיפורים ברוב המקרים הם לא מתמידים לאורך זמן. עבור הילדים גדולים יותר הסיפורים האלה משעממים לגמרי והם מאבדים עניין בהם מהר מאוד ועוברים לחוג אחר, מהנה ומגניב יותר. 

בגלל זה, להביא ילדים לשיעורים ולשמור על הקבוצות המלאות לאורך זמן הופך להיות אתגר רציני ואפילו משימה בלתי אפשרית. זה די מתסכל שלמרות כל המאמצים בהכנות, שיווק ובשיעורים עצמם את לא מצליחה לגעת בהרבה ילדים ולכולם כאילו מתעלמים ממך. זה הופך להיות מתסכל עוד יותר כשאת מבינה שאת לא מצליחה להתפרנס מיוגה בכבוד למרות כל ההשקעה בלימודים שלך ובשיעורים שאת מעבירה.  בואו נודה באמת, למרות שרוב מורי היוגה בחרו במקצוע מתוך האהבה ליוגה, לכולנו עדיין מגיע להתפרנס מזה כבוד.

בעולם המודרני כל ילד מוצף במידע ומתרגל לתמונות המשתנות במהירות במשך שעות דרך כל המסכים. לכן נורא קשה לתפוס את תשומת ליבם של הילדים, שיש להם כל כך הרבה אפשרויות בידור אחרות. זאת גם הסיבה לילדים בימינו מתקשים למצוא שקט וסיפוק פנימיים. דווקא בגלל זה הם חייבים ללמוד יוגה. בשיעורי יוגה אנו מלמדים את הילדים להיות נוכחים, להיות מסוגלים לנהל את רגשותיהם, להיות מודעים לפתח גוף חזק ובריא. אבל במציאות רוב קבוצות יוגה לילדים מסתכמות במשתתפים בודדים.

גם אם את מלמדת יוגה בגני ילדים או בתי ספר, בוא נודה, רוב הילדים נמצאים בשיעור רק בגלל שהכריחו אותם ואם יש כמה ילדים בכיתה שנהנים מהשיעור שלך, רובם לא יודו בכך בגלל היחס ליוגה של שאר הילדים. לא באמת אפשר ללמד יוגה ולהעביר ערכים בקבוצה של 20-30 ילדים שרובם מעדיפים לשחק כדורגל בחוץ.

זה לא אשמתך!

האמת המרה היא שהרבה מאוד מורי יוגה משקיעים מזמנם וכספם, לומדים בקורסים למורים יוגה לילדים, ואז משקיעים את נשמתם בשיעורים רק כדי לגלות שכמעט בלתי אפשרי להביא ילדים לשיעורים האלה. כדי להרגיש שאנחנו עושות משהו משמעותי או מממשות את היעוד שלנו חייבים שקבוצות יהיו מלאות.

כשאת נרשמת לקורס מורי יוגה לילדים אף אחד לא מזכיר את העובדה הפשוטה – רוב הילדים חושבים שיוגה זה משעמם! כן, כן! לכן מורים רבים מוצאים את עצמם תוהים – “מה אני עושה לא נכון?” הם מתחילים להאשים את עצמם בכך שלא הצליחו להביא ולשמר את הילדים בשיעורים שלהם. ואז מתחילות המחשבות: “אני לא מספיק טובה” או “אני לא טובה בשיווק“. הספק ביכולת להיות מורה מצליחה ליוגה לילדים מתחיל להתגנב, והם מתחילים לתהות “האם כל אנשים שאמרו לי שלא אוכל להתפרנס מהוראת יוגה צודקים?”.

מורים ליוגה צריכים להבין את האמת הפשוטה, שזה לא קשור אליהם או אל היכולת שלהם ללמד יוגה לילדים. האמת היא שהם ככל הנראה מורי יוגה מעולים. האמת היא שבגלל החיים המודרניים והקצב המהיר של התרחשויות שהילד חווה, שיעורים קלאסיים של יוגה לילדים פשוט משעממים מדי ולא מאפשרים לשמור על תשומת לבם של הילדים לאורך זמן.

קורס מדריכי יוגה באוויר לילדים FLYoga Kids

קורס יחיד מסוגו בארץ ליוגה באוויר לילדים. מעבר לידע מעשי של מעל 150 תרגילים, 30 מערכי שיעור מוכנים, תרגילים למיינדפולנס והרפיה השיטה של שבלולנה תאפשר לכם ליצור הכנסה קבוע במשך שנה ללא צורך לרוץ אחרי לקוחות

זה עבד בשבילי וזה יכול לעבוד בשבילך!

מי אני שאטען את זה? הייתי שם! אחרי שעשיתי אינספור קורסים בהוראת יוגה, יוגה תרפיה ויוגה לילדים, עזבתי הייטק, יצאתי להרפתקה החדשה שלי – פתחתי סטודיו ליוגה לילדים. חלמתי על כל הילדים שאגע בנשמות הקטנות שלהם ואוכל דרך יוגה להשפיע על חייהם לחיוב. במשך ארבע שנים עבדתי קשה מבלי לראות תוצאות של ממש. הייתי מצליחה להביא ילדים לשיעורים רק כדי שיעזבו אותם שוב לאחר כמה שיעורים. ניסיתי הכל -סיפורים חדשים, משחקים חדשים ואביזרים שונים. בכל שיעור הייתי משקיעה הרבה מחשבה ותכנון ובכל זאת, עדיין לא היו לי קבוצות עם מספיק משתתפים. היו לי כמה ילדים נאמנים שנשארו איתי, אבל כל הזמן הייתי בניסיון להביא עוד ילדים לשיעורים שלי. גם אם הילדים היו באים רובם היו עוזבים לאחר מספר חודשים. גיליתי גם שהורים רבים סקפטיים לגבי יכולת של הילדים לעשות יוגה ולכן אפילו לא מוכנים שילדיהם ינסו יוגה. אפילו חברה שלי שהיה לה גן ילדים פרטי חשבה שיוגה לא מתאימה לילדים ולא נתנה לי להעביר אצלה את החוג.

לפני שש שנים גיליתי יוגה אווירית. התלהבתי מאוד והחלטתי לנסות ללמד יוגה באוויר לילדים. זה שינה את סטודיו שלי ואת חיי! סוף סוף גיליתי שאפשר ללמד יוגה לילדים בכל הגלאים בדרך מהנה ומרגשת כך שהילדים ירצו לבוא לשיעורים. עכשיו יש לי 10 קבוצות שבועיות של יוגה באוויר לילדים ורשימת המתנה של ילדים המשתוקקים להתחיל לתרגל יוגה באוויר. הילדים משתתפים בחוג במשך שנה שלמה ללא כל כוונה לעזוב ויש קבוצות מתקדמות עבור ילדים שעפים על יוגה כבר כמה שנים ברציפות. השיעורים שלי הם לא רק עבור ילדים אקרובטיים. הערסלים מאפשרים לי להפוך שיעורי יוגה לכיפיים ולא משעמים ועל הדרך מאפשרים לי להעביר את כל הערכים של יוגה, נשימות ומיינדפולנס והרפיה.

יש פתרון

ראיתי הרבה מורי יוגה לילדים שבמשך שנים נאבקו בניסיון לבנות קבוצות, התייאשו ולא הגשימו את חלומם. אחרי שעברתי כל זה בעצמי ומצאתי פתרון, התחלתי לעזור גם למורים אחרים להגשים את החלום ולהתפרנס בכבוד מללמד יוגה לילדים. לקחתי את כל הידע והניסיון שלי, כל מה שלמדתי לאורך הדרך ויצרתי תוכנית מפורטת לכל שיעור ושיעור עם קרוב ל-200 סרטונים, 30 מערכי שיעור וכל מה שתצטרכי לדעת כדי להתחיל ללמד יוגה באוויר לילדים. מחמם לי את הלב לראות איך התוכנית האינטרנטית והקורסים שלי מאפשרים לעשרות מורי יוגה בעולם להתחיל ללמד שיעורי יוגה באוויר לילדים וליצור קבוצות מלאות בילדים מאושרים ומתלהבים.

אם גם את רוצה להפסיק את המאבק היומיומי, להגשים את החלום ולהתחיל להתפרנס מיוגה בכבוד, תתחילי ללמד יוגה באוויר לילדים ותראי כמה קל למלא קבוצה בילדים מחייכים.

עוד לקרוא על עסקי יוגה:

11 דרכים ללמלא שיעורי יוגה בתלמידים

12 סיבות בגללן מורי יוגה אוהבים ללמד יוגה אווירית לילדים

8 טעויות מורי יוגה עושים בחירת קורס הכשרת מורי יוגה לילדים

כיצד להפוך את עסק היוגה שלך לרווחי

כיצד להפוך למורה ליוגה ולהתחיל עסק יוגה משלך

מה יוגה אווירית לילדים יכולה לעשות בשבילך?

Share This
Open chat
1
דברו איתי
Powered by